Aktualno izdanje

Robert Leško: Letom od 9 minuta do europskog zlata

Robert Leško, hrvatski reprezentativac i član Modelarskog kluba Zaprešić nakon prošlogodišnjeg zlata na Svjetskom prvenstvu, osvojio je i Evropsko zlato na upravo završenom Europskom prvenstvu u Rumunskoj

Na Europskom prvenstvu zrakoplovnih modelara slobodno robert leško letećih modela kategorije F1A, održanom od 10.do 17. kolovoza u Rumunjskoj, nastupile su reprezentacije iz 30 evropskih zemalja. U konkurenciji 83 natjecatelja, Robert Leško, član Hrvatske reprezentacije i Modelarskog kluba Zaprešić osvojio je zlatnu medalju, te nakon prošlogodišnje titule svjetskog prvaka, postao i evropskim prvakom!

Hrvatsku reprezentaciju predstavljali su članovi Modelarskog kluba Zaprešić u sastavu Damir Kosir (Team Manager), Robert Leško, Igor Bombek, Grozdan Meglaj (natjecatelji), Igor Kušićka i Siniša Karić (pomoćnici). Nakon 7 kvalifikacijskih letova, 39 natjecatelja je ostvarilo maksimalni broj bodova, a među njima Robert i Igori. U prvom kolu Fly-Off-a (pripetavanja) otpalo je 20 natjecatelja. Veliko finale započelo je zalaskom sunca u 21 sat, a Robert je s uvjerljivo najdužim letom u trajanju od 9 minuta, s prednošću od preko 2 minute ispred drugoplasiranog Rusa osvojio zlato, te time nakon prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva osvojio i evropsko zlato. Na velikom uspjehu Robertu i reprezentaciji čestitke je uputio predsjednik HOO-a Zlatko Mateša. Nakon povratka u Zaprešić reprezentaciji je pripremljen veliki doček.